Každý rodič prirodzene chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Od narodenia sa o neho staráte, s láskou ho ako matka dojčíte, teplo ho obliekate a kupujete mu tie najlepšie hračky. V našej ambulancii nám taktiež záleží na vašich najmenších, a preto sa špecializujeme na detské zubárske zákroky. Pedostomatologické vyšetrenie je našou srdcovou záležitosťou a radi by sme boli ako zubár aj pre vaše deti.

Ako také pedostomatologické vyšetrenie vlastne prebieha a kedy ho treba absolvovať? Bude to vaše dieťa bolieť? U nás nie. Poznáme tajomstvo, vďaka ktorému sa vaše deti budú na každú ďalšiu návštevu zubárskeho kresla tešiť. Týmto tajomstvom však nie sú iba naša zubárka MDDr. Alexandra Štefunková a sestrička Vierka Slezáková, ktoré detičky milujú či zaujímavé hračky v našej čakárni 🙂

Tajomstvo úspešného zubára pre vaše deti

Vychovať z malej ratolesti jedinca s tými správnymi hodnotami dá každému z nás zabrať. V detskom veku je nesmierne dôležité, aby dieťa nebolo vystavené prílišným traumám či nemalo zlé spomienky, ktoré by sa mohli podpísať na jeho ďalšom vývoji.

Jedným, z traumatizujúcich zážitkov môže byť aj nesprávne vykonaná návšteva zubára. Z tohto dôvodu robíme všetko pre to, aby vaše detičky od nás odchádzali vždy s úsmevom na tvári a s ešte väčším sa k nám v budúcnosti vracali.

Pri ťažších zubárskych zákrokoch (ako napríklad vytrhnutie či oprava pokazeného zúbka) používame utlmujúce lieky v sirupovej forme. Vaše dieťatko si tak pod vplyvom sedatív nebude zubársky zákrok vôbec pamätať. Vďaka tomu nebude mať do budúcnosti žiadnu traumu zo zubárskeho kresla.

Ako prebieha zubná prehliadka vášho dieťaťa?

Na zoznamovacom vstupnom vyšetrení vašej ratolesti skontrolujeme a zrátame zúbky. Liečiť začíname od najľahších výkonov, pretože je nesmierne dôležité, aby si na nás vaši najmenší najprv zvykli. Predsa len, sme pre nich cudzí ľudia a každý rodič učí svoje dieťa k tomu, aby si cudzích najprv preverilo. Aby nám vaše dieťa začalo dôverovať, musíme mu k tomu dať dobrý dôvod.

Kedy zájsť s dieťaťom prvýkrát k zubárovi?

Každé dieťa by malo svoju prvú zubársku prehliadku absolvovať už od prvého zúbka. Samozrejme, v prípade potreby neváhajte prísť s vašou ratolesťou aj skôr, napríklad na prestrihnutie uzdičky.

Zverte svoje detičky do rúk odborníkom a minimalizujte tak ich strach zo zubárov už v rannom veku. Objednajte ich na prvé zubárske vyšetrenie k nám.

Telefón: +421 908 221 067

E-mail: dentarius@dentarius.sk

Kompletný cenník k pedostomatologickým výkonom nájdete na tomto linku.